Mandľové muffiny s pomarančom

Mandľové muffiny s pomarančom
Doba čítania: 2 min.

Mandľové muffiny s pomarančom – to je podmanivá kombinácia nielen exkluzívnej ale najmä zdravej mandľovej múky a exotického pomaranča. Kvalitné suroviny, jedinečné a skutočne chutné – vyskúšajte!

Čo sú KEJK zmesi na pečenie?

KEJK zmes na pečenie – zmes, s ktorou si pripraví chutný koláč za 5 minút naozaj každý – veľmi rýchlo a extrémne jednoducho. Potrebujete len misku, metličku, 2 tekuté ingrediencie a KEJK zmes na pečenie, ktorá je navyše bez lepku a bez mlieka.

Máte radi vôňu čerstvo upečeného koláča, ale neradi trávite veľa času v kuchyni? Dáte si radi sladké raňajky, koláč ku káve alebo hľadáte niečo deťom na desiatu do školy? Potom je KEJK zmes na pečenie práve pre vás…

S KEJKom je pečenie chutné, zdravšie, rýchle a jednoduché – posúďte sami!

Mandľové muffiny za 5 minút… pridaj 2 ingrediencie a upeč

Čo potrebujem?

Ku zakúpenej KEJK zmesi na pečenie – mandľové muffiny s pomarančom pridáte len:

muffiny
  • 4 vajcia
  • 30 ml pomarančovej šťavy

Ďalej potrebujete už len misku, metličku a formu na pečenie.

Postup

  1. Najskôr v mise ručne metličkou zmiešajte 4 celé vajcia a 30 ml šťavy z pomaranča alebo pomarančového džúsu.
  2. Ku zmiešaným tekutým surovinám prisypte celý obsah sáčku KEJK zmes na pečenie – mandľové muffiny s pomarančom a všetko dôkladne premiešajte, aby vznikla kompaktná hmota bez hrudiek.
  3. Výslednú hmotu vylejte do 12 košíčkov na muffiny.
  4. Vložte do zohriatej rúry a pečte pri teplote 170°C cca 20 minút, aby boli muffiny na povrchu zlato-hnedé.
  5. Počkajte, kým mierne vychladnú a vychutnávajte 🙂 Mandľové muffiny sú chutné a šťavnaté, pre krajší vzhľad ich však môžete ozdobiť plátkami mandlí (pred pečením), prípadne poliať polevou či dozdobiť krémom.

Zloženie

mandľová múka, trstinový cukor, sóda bikarbóna, pomarančová kôra, škorica

Zdravé pečenie a vedeli ste, že…?

MANDLE

mandle

Mandle majú vyšší obsah vlákniny než akýkoľvek iný druh orechov. Sú významným zdrojom vitamínu E, horčíka, vápnika a draslíka, mangánu či železa, riboflavínu a niacínu. Rovnako ako ostatné orechy, aj mandle obsahujú pomerne vysoké množstvo tuku, avšak asi dve tretiny z týchto tukov sú prospešné pre srdce. Živiny obsiahnuté v mandliach sú tiež prospešné pre rast a zdravie ľudského mozgu.

Vedeli ste, že keďže mandle majú nižší obsah sacharidov a vysoký obsah bielkovín a vlákniny, tie zvyšujú pocit plnosti a dodajú energiu s menej kalóriami?Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *